TVU_rozica2024_kr.png

Tedni vseživljenjskega učenja: Praznovanje mednarodnega dneva družine

20/05/2024

Tedni vseživljenjskega učenja: Praznovanje mednarodnega dneva družine

V okviru Tednov vseživljenjskega učenja smo petošolci z veseljem obeležili mednarodni dan družine, ki ga praznujemo 15. maja. Dan je potekal pod geslom “Srečni smo, ko imamo družino”, zato smo za učence pripravili različne dejavnosti, s katerimi smo spodbudili razmišljanje o pomenu družine in krepili medsebojne odnose.

Učenci so ustvarjali likovne izdelke na temo družine, ugotavljali vezi od koga se učijo in na kakšen način ter raziskovali različne tipe družin po svetu. Spoznavali so tudi pravice otrok in pomen varnega in ljubečega okolja za otrokov razvoj.

Prepričani smo, da so bile dejavnosti ob mednarodnem dnevu družine za učence poučne in zabavne ter da so jim pomagale še bolj ceniti svojo družino in krepiti medsebojne vezi.

Ana Luršak