TVU_rozica2024_kr.png

Tedni vseživljenjskega učenja: Srečajmo se s Prežihovimi črticami

23/05/2024

V okviru Tednov vseživljenjskega učenja smo se s petošolci srečali tudi s Prežihovimi črticami in si ogledali njegovo domačijo. Literarno-kulturni dogodek v okviru tedna vseživljenjskega učenja nas je popeljal v svet čudovitih zgodb Prežihovega Voranca.

Spoznavali smo pisateljevo življenje in delo, s poudarkom na zbirki črtic Solzice, ki so prežete s toplimi spomini na otroštvo in domač kraj. Brali smo odlomke iz črtic, se pogovarjali o prebranem, ustvarjali pa bomo še likovne izdelke, ki bodo navdihnjeni s Prežihovim literarnim svetom.

V okviru naravoslovega dneva so petošolci obiskali Prežihovo bajto, spominski muzej Prežihovega Voranca v Kotljah. Tam  so si ogledali razstavo o pisateljevem življenju in delu ter se sprehodili po lepi naravi, ki je bila pogost motiv v njegovih delih.

Z dogodkom smo želeli približati učencem bogato literarno dediščino Prežihovega Voranca, spodbuditi branje in ustvarjalnost ter krepiti povezanost z lokalno zgodovino in kulturno dediščino.

Ana Luršak